Agregaty pompowe o wysokiej wydajności.

Agregaty pompowe o wysokiej wydajności.

10 kwietnia, 2022 Wyłączono przez Redaktor

Nowoczesne agregaty pompowe o wysokiej wydajności, coraz częściej trafiają na wyposażenie wielu firm budowlanych. Pompy te charakteryzują się wydajnością dochodzącą nawet do poziomu 7000 m3/godz. W wielu przypadkach, tak wysoka wydajność jest wręcz wskazana, w celu szybkiego przeprowadzenia robót. Wykorzystując agregaty pompowe o wysokiej wydajności, można także przygotować odpowiednie bypassy ściekowe czy też wodne. Możliwe jest szybkie wykonanie obejścia głównej linii wodociągowej bądź kanalizacyjnej, na czas przeprowadzania niezbędnych prac modernizacyjnych bądź też naprawczych.

Czym charakteryzują się nowoczesne agregaty pompowe o wysokiej wydajności?

Jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim charakteryzują się one wysokim poziomem wydajności. W wielu przypadkach dochodzi on nawet do 7000 m3/godz. co jest bardzo dobrym wynikiem. Bardzo często ich konstrukcja pozwala na zasysanie bez konieczności korzystania z dodatkowej sekcji pompy próżniowej, czy też separatorów. Wystarczy jednorazowe, początkowe zalanie korpusu pompy, dzięki czemu można wytworzyć podciśnienie, zapewniające możliwość zasysania, oraz ewakuacji powietrza z linii ssawnej. Dzięki temu, cała sekcja wodna charakteryzuje się uproszczoną konstrukcją, co zapewnia niski poziom awaryjności, oraz łatwą i bezproblemową obsługę czy też bieżące serwisowanie.

Dostępne modele agregatów pompowych o wysokiej wydajności.

Na rynku znajdziemy bardzo różnorodne agregaty pompowe o wysokiej wydajności. Będą się od siebie dość znacznie różnić pod względem wydajności, wysokości podnoszenia, czy też głębokości zasysania. W każdym jednak razie sprawdzać się będą o wiele lepiej niż klasyczne pompy wodne w wielu zastosowaniach. Obecnie, najpopularniejsze pompy wysokiej wydajności to:

  • Motopompa przewoźna Victor Pumps S150 z certyfikatem CNBOP
  • Motopompa przewoźna Victor Pumps S191 z certyfikatem CNBOP
  • Motopompa przewoźna SPD-F 6/12 z certyfikatem CNBOP.

Certyfikat CNBOP. Co to takiego?

Wspomniany przez nas certyfikat, to potwierdzenie, iż dana motopompa może być wykorzystywana przez jednostki straży pożarnej w akcjach gaśniczych oraz ratowniczych, czy też przy usuwaniu skutków powodzi. Wystawiany jest przez Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej i aby dana jednostka mogła go otrzymać, powinna spełniać specyficzne wymagania. Nie wszystkie agregaty pompowe o wysokiej wydajności mogą się takim certyfikatem poszczycić.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, powiedzieć trzeba, iż agregaty pompowe o wysokiej wydajności, szczególnie zaś te ze wspomnianym przez nas certyfikatem, to urządzenia bardzo dobre jakościowo. Skoro spełniają restrykcyjne wymagania, stawiane przed sprzętem pożarniczym, to na pewno sprawdzą się także w innych zastosowaniach, jak chociażby w budownictwie, czy też w sektorze wydobywczym.