Armatura i ceramika łazienkowa ROCA – jak wyposażyć łazienkę

Armatura i ceramika łazienkowa ROCA – jak wyposażyć łazienkę

4 października, 2021 Wyłączono przez Redaktor

Marzysz o luksusowej łazience z wydajnymi urządzeniami sanitarnymi? W niniejszym artykule poznasz kilka, ciekawych sugestii na idealne wyposażenie swojej łazienki. Dzięki nim uczynisz z niej funkcjonalną i stylową przestrzeń. Sprawdź!

Idealna łazienka bez tajemnic

Dokonując aranżacji łazienki, warto wziąć pod uwagę funkcje, jakie powinna spełniać. Bez wątpienia jest to prywatna przestrzeń, w której każdy domownik powinien czuć komfort i swobodę. Dodatkowo pomieszczenie to powinno być wyposażone w funkcjonalne i wysokiej jakości urządzenia, które będą efektywnie spełniać swoją rolę przez długi czas. Należy pamiętać, że łazienka to przestrzeń, która będzie nam służyć przez lata, dlatego na wstępie warto zadbać, by pomieszczenie to było dla nas nie tylko przytulne, ale i funkcjonalne.

Czym jest armatura łazienkowa?

Przy wyposażeniu łazienki istotna jest odpowiednia armatura łazienkowa. Co kryje się pod tym pojęciem? Armatura sanitarna inaczej łazienkowa oznacza wyposażenie instalacji wodnej. To właśnie od niej zależy, czy nasza łazienka będzie w pełni funkcjonalna, bowiem armatura zawiera baterie, które umożliwiają napływ wody do urządzeń sanitarnych. Poniżej przedstawiamy cechy, jakie powinny spełniać baterie łazienkowe.

  • Spójność – przy wyborze baterii, warto wziąć pod uwagę proporcje. Dlatego kształt kranu powinien być dopasowany do kształtu umywalki. Takie zestawienie zapewni właściwy przepływ wody podczas mycia rąk i kąpieli.
  • Dobra jakość powłoki – odpowiednie baterie powinny odznaczać się grubą powłoką, odporną na zarysowania. Dzięki temu bateria jest również trwała i należycie spełnia swoją funkcję, dlatego warto zwrócić uwagę na wyżej wymieniony aspekt przy doborze armatury.
  • Odpowiedni materiał – istotną rolę pełni materiał, z jakiego wykonana jest bateria. Dlatego, jeśli chcemy, by woda przepływała bez usterek, wybierając armaturę, warto zaopatrzyć się w głowice ceramiczne, które zapewnią właściwą regulację przepływu wody. Produkty ceramiczne oferuje firma ROCA – znajdziesz je na stronie https://arenalazienek.pl/pl_PL/producer/ROCA/99.

Kolejnym, ważny zagadnieniem są dodatkowe funkcje baterii. Ze względu na nowoczesne, innowacyjne rozwiązania wyróżniamy baterie elektroniczne, dzięki którym możliwe jest automatyczne uruchomienie wody poprzez przyłożenie dłoni pod kran.

Meble mają znaczenie

Kolejnym etapem jest umeblowanie łazienki. Wyróżniamy meble wiszące oraz meble na nóżkach. Te pierwsze ze względu na wyjątkową budowę nadadzą Twojej łazience nietuzinkowy, nowoczesny wygląd. Drugie z kolei umożliwiają regulację oraz swobodne przemeblowanie w razie potrzeby. Wybierając meble, warto kierować się designem oraz wielkością przestrzeni. Akcesoria odpowiednio dopasowane do wielkości wnętrza umożliwią swobodny dostęp do poszczególnych urządzeń i wygodę. Szeroki wybór mebli oferuje firma ROCA.

Umywalka i wanna oazą luksusu

Umywalka jest wizytówką każdej łazienki, gdyż to właśnie z niej najczęściej korzystasz, dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na jej wygląd i kształt. Dodatkowo znaczenie ma materiał, z jakiego jest wykonana, co zagwarantuje jej trwałość i odporność na uszkodzenia. Umywalka powinna być elegancka i uniwersalna. Wanna jest miejscem na relaks i wypoczynek. Decydując się na zakup tego urządzenia, warto sprawdzić, czy umożliwi ono nam zaoszczędzenie przestrzeni w łazience. W tym celu warto wybrać wannę przyścienną. Istnieją również wanny akrylowe, bogate w różnorodne wzorki, nadające otoczeniu odpowiedni wystrój oraz wielofunkcyjne, umożliwiające masaż podczas kąpieli. Eleganckie i uniwersalne wanny oraz umywalki oferuje firma ROCA.

Czuj się jak w raju

Dokonując aranżacji łazienki, warto wybrać odpowiednią armaturę łazienkową, która umożliwi nam swobodny i bezawaryjny dostęp do wody. Wybierając eleganckie, nowoczesne i łatwe w użytkowaniu meble, zadbasz nie tylko o estetyczny wystrój łazienki, ale swobodne przemieszczanie się oraz bezproblemowy dostęp do urządzeń. Istotny jest wybór odpowiedniej wanny i umywalki. Zastosuj wyżej wymienione rozwiązania, a łazienka stanie się dla Ciebie rajem oraz oazą spokoju i relaksu!