Do czego służą świetliki w magazynach?

Do czego służą świetliki w magazynach?

23 marca, 2022 Wyłączono przez Redaktor

Dobre oświetlenie magazynu czy zakładu produkcyjnego jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. To jeden z podstawowych, ale również najdroższych kosztów, jakie ponosi właściciel firmy. Naturalne światło jest zdecydowanie zdrowsze dla osób pracujących w takim miejscu, a dodatkowo minimalizuje wydatki energetyczne. W każdym magazynie, gdzie nie można zamontować standardowych okien, wykorzystuje się świetliki dachowe.

Czym są świetliki dachowe w magazynach?

Świetliki dachowe w magazynach to bardzo funkcjonalna część konstrukcji dachu, która wpływa zarówno na jakość oświetlenia, jak i na lepszą wentylację. Jest to doskonały sposób, aby zadbać o naturalne oświetlenie przestrzeni w magazynie.

Z trzech części składają się świetliki dachowe do magazynów. Pierwszym jest nieotwierany komponent, który umieszcza się w połaci dachu i jest to fragment zewnętrzny. Druga środkowa część świetlika jest tunelem, który odbija światło. Im krótszy jest tunel, tym lepsze światło można uzyskać. Ostatnią częścią jest plafon, czyli wewnętrzny element służący do rozpraszania światła.

Jakie są największe zalety świetlików dachowych w magazynach?

Świetliki dachowe w magazynach pozwalają uzyskać naturalne oświetlenie danej przestrzeni. Takie światło jest znacznie zdrowsze dla naszych oczu niż sztuczne. Oko mniej się męczy i nie wysusza się.

Kolejną zaletą jest mniejsze zużycie energii, dzięki czemu przedsiębiorca ma niższe rachunki za prąd, ale również pozytywnie wpływa to na otaczające nas środowisko. Producenci oferują wiele rozmiarów oraz modeli, dzięki czemu łatwo można je dopasować do swoich potrzeb. Koszt całej inwestycji jest niewielki i szybko się zwraca.

Jakie są rodzaje świetlików do magazynów?

Na rynku znajdziemy różne rodzaje świetlików do magazynów. Najpopularniejsze są świetliki obrotowo-łukowe, przemysłowe-płaskie, przemysłowo-łukowe oraz kominowe.

Wykonane zostały z zamkniętych profili ocynkowanych albo aluminiowych. Odznaczają się wysoką odpornością na korozję, a większość z nich posiada charakterystyczną wypukłą konstrukcję.

Do produkcji wykorzystano przezroczysty poliwęglan, a konstrukcja wykonana została również z zabezpieczeniem siatki. Tego rodzaju świetliki w magazynach pozwalają równomiernie rozprowadzać światło dzienne i zapewniają odpowiednią wentylację całego budynku.

Świetliki dachowe to najprostsze i najpraktyczniejsze rozwiązanie, umożliwiające doprowadzenie światła dziennego do magazynu. Montowane są na całej długości dachu, dzięki czemu dodatkowo wpływają na optymalizację wewnętrznej wentylacji całego obiektu. Świetliki dachowe stosuje się zarówno na magazynach, jak i w budownictwie przemysłowym czy mieszkalnym.