Geowłóknina typu TS oraz jej zastosowanie.

Geowłóknina typu TS oraz jej zastosowanie.

24 października, 2021 Wyłączono przez Redaktor

Nowoczesna geowłóknina typu TS, to materiał geosyntetyczny o bardzo szerokim zastosowaniu. Przede wszystkim jednak, znajduje ona zastosowanie w pracach związanych z unowocześnianiem obejścia domu i ogrodu. Nie oznacza to bynajmniej, iż w pozostałych przypadkach budowlanych nie będzie się absolutnie sprawdzać. Nadaje się także do wielu innych zastosowań, jednakże w przypadku obejścia domu i ogrodu jest wykorzystywana najczęściej. Warto tutaj także podkreślić, iż geowłóknina typu TS, to podniesienie trwałości oraz odporności wznoszonych konstrukcji budowlanych, co w największym zakresie, wpływa na popularność tego materiału geosyntetycznego.

Gdzie stosowana jest geowłóknina typu TS?

Jak już wspomnieliśmy, geowłóknina typu TS, to materiał przede wszystkim przeznaczony do prac w zakresie budownictwa jednorodzinnego. W tym przypadku, sprawdza się ona wręcz rewelacyjnie. Do najczęstszych przypadków jej zastosowania będziemy zaliczać:

  • Systemy drenażowe dookoła budynków mieszkalnych – w tym zakresie, zabezpiecza one wnętrze systemu drenażowe przed zamulaniem żwiru. Dzięki temu też, woda jest skutecznie odprowadzana, a sam system drenażowy zyskuje na trwałości i wydajności.
  • Podjazdy garażowe, tarasy ogrodowe – zabezpiecza piasek oraz pozostałe warstwy podbudowy przed ich wypłukiwaniem poprzez wodę pochodzenia atmosferycznego. Ulewne deszcze nie doprowadzają do wypłukiwania piasku a tym samym nawierzchnie brukowane przez długi czas pozostają płaskie i równe.
  • Oczka wodne i baseny ogrodowe – chroni folię basenową przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Tego typu konstrukcje ogrodowe, dzięki temu dłużej pozostają szczelne.

Jak więc widzimy, geowłóknina typu TS, przede wszystkim przynosi konkretne, wymierne oszczędności. Wszelkie konstrukcje, do których została ona zastosowana okazują się być bardziej trwałe a to przekłada się na realne oszczędności.

Dobór odpowiednich geosyntetyków.

Bardzo ważną kwestią jest tutaj także to, iż geowłóknina typu TS, będzie się sprawdzać najlepiej pod warunkiem, iż zostanie precyzyjnie dopasowana do konkretnego zastosowania. Jest to bardzo ważne, bowiem czasami, mimo pozornego sprawdzenia się tego geosyntetyku, lepszym rozwiązaniem może być na przykład dwuwarstwowa geowłóknina filtracyjna typu F. każdorazowo więc, należy przeprowadzić wnikliwe obliczenia oraz analizę, które pokażą nam, czy w tym przypadku, zastosowanie geowłókniny typu TS, będzie uzasadnione i przyniesie nam określone korzyści.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż geowłóknina typu TS to bardzo dobry jakościowo materiał geosyntetyczny. Charakteryzuje się bardzo szerokim zakresie zastosowania, a wszędzie gdzie zostanie wykorzystana, zapewnia konkretne korzyści. Przede wszystkim zaś, podnosi trwałość konstrukcji co przekłada się na realne oszczędności. Wynika to z faktu odłożenia w czasie konieczności przeprowadzania napraw i remontów. To zaś jest szalenie istotną kwestią w całej branży budowlanej.