Marmurowe wnętrza w domu jednorodzinnym.

Marmurowe wnętrza w domu jednorodzinnym.

26 marca, 2022 Wyłączono przez Redaktor

Marmurowe wnętrza, stały się w ostatnich latach, jednym z częściej wybieranych rozwiązań w zakresie wykończeń. Co prawda, jest to rozwiązanie stosunkowo kosztowne, jednakże z drugiej strony, niesie za sobą wiele korzyści. To właśnie z tego powodu, wielu inwestorów decyduje się chociażby na marmurowe posadzki, czy też blaty kuchenne i parapety. Jest to bowiem rozwiązanie szalenie estetyczne, podnoszące w znacznym stopniu styl i prestiż budynku. Warto więc sprawdzić, jak można wykonać marmurowe wnętrza w swoim własnym domu. Większość z nas, jak najbardziej może sobie na takie rozwiązania pozwolić.

Ile kosztują marmurowe wnętrza w naszych domach?

To będzie oczywiście uzależnione od tego, na jakie rozwiązania w tym zakresie się zdecydujemy. Musimy pamiętać, iż marmurowe wnętrza to nie tylko posadzki. To także schody, blaty kuchenne, parapety, zlewozmywaki i wiele innych. Zastosowanie któregokolwiek z tych rozwiązań, już pozwala nam mówić o marmurowych wnętrzach. Generalnie, jeśli chodzi o koszty, to musimy pamiętać, iż marmur jest materiałem kosztownym.

Na cenę poszczególnych rozwiązań wpływa to, jaki zastosowano marmur, oraz jakiej grubości płyty marmurowe zostały wykorzystane. W przypadku posadzek marmurowych, z reguły nie są to zbyt grube płyty, wobec czego koszty będą zdecydowanie najniższe. Szacować możemy, iż już w cenie 100 PLN/m2 uda nam się znaleźć dobrą posadzkę marmurową. Jeśli jednak będziemy chcieli blat kuchenny, czy też schody marmurowe, to koszt będzie diametralnie wyższy. Wynika to z konieczności zastosowania grubszej płyty, a więc na ten sam metraż, objętościowo zużywać będziemy więcej marmuru.

Zalety zastosowania marmuru do wykończenia wnętrz.

Jak już wspomnieliśmy, marmury stosowane we wnętrzach domowych zapewniają także konkretne korzyści. Do najważniejszych należy tutaj zaliczyć:

  • Wysoki poziom estetyki – w zasadzie to ciężko będzie nam osiągnąć podobny poziom estetyki przy zastosowaniu innych materiałów wykończeniowych.
  • Twardość – marmur jest naturalnym kamieniem, a więc będzie bardzo twardy. Co prawda wśród kamieni nie należy do najtwardszych, jednak jest to twardość wystarczająca do zabezpieczenia przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Trwałość – ze względu na twardość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych, marmurowe wnętrza charakteryzują się wysokim poziomem trwałości. Mogą one przetrwać setki lat. Do dziś zresztą możemy podziwiać marmurowe wnętrza wielu zabytkowych obiektów, które były wznoszone setki lat temu.

Są to bardzo konkretne korzyści, które w pełni, a nawet ze sporą nawiązką, rekompensują konieczność poniesienia większych kosztów realizacji tego typu wnętrz.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, musimy powiedzieć, iż marmurowe wnętrza to bardzo dobre i przede wszystkim korzystne rozwiązanie. Jeśli więc dysponujemy nieco większym zapasem gotówki, warto pomyśleć o jego zastosowaniu. Na pewno poprawi się od razu komfort i estetyka wypoczynku w naszych domach,