Profile oświetleniowe i ich zastosowanie.

Profile oświetleniowe i ich zastosowanie.

11 grudnia, 2021 Wyłączono przez Redaktor

Profile oświetleniowe, to obecnie bardzo popularne rozwiązanie w zakresie wykończenia wnętrz, oraz mebli, zarówno domowych, jak i sklepowych. Dzięki zastosowaniu tego typu profili, możliwe jest zapewnienie sobie nie tylko doskonałego wykończenia meblowego, czy też wnętrz, ale również zagwarantowanie dodatkowego źródła światła. Można więc powiedzieć, iż profile oświetleniowe to rozwiązanie sprawdzające się w wielu przypadkach i do tego bardzo korzystne. Warto przyjrzeć się mu nieco bliżej, bowiem może się okazać, iż wykorzystamy je także w naszych domach.

Do czego możemy wykorzystać profile oświetleniowe?

Tak jak już powiedzieliśmy, profile oświetleniowe, można wykorzystać w bardzo różnorodnych sytuacjach. Przede wszystkim, są to profile stosowane w wykończeniach wnętrz oraz w meblarstwie. Poniżej przedstawiamy najczęstszy zakres ich wykorzystania w poszczególnych zastosowaniach.

  • Wykończenia wnętrz – w tym przypadku profile oświetleniowe są stosowane głównie w połączeniu z wykończeniami realizowanymi w oparciu o płyty G-K. opuszczane sufity gipsowe, mogą być dookoła zakończone właśnie profilem oświetleniowym, co gwarantuje dodatkowe źródło, dyskretnego oświetlenia LED. Są one także stosowany we wszelkich wnękach ściennych lub narożnikach.
  • Meblarstwo – tutaj zdecydowanie najczęściej, profile oświetleniowe będą stosowane jako dodatkowe oświetlenie meblowe. Mogą one być montowane zarówno pod meblami, nad nimi, jak i wewnątrz różnorodnych szafek i półek. W każdym z tych przypadków, będziemy mieć do czynienia z ciekawym i estetycznym rozwiązaniem w zakresie oświetlenia.
  • Handel – w tym przypadku to przede wszystkim dodatkowe poprawienie ekspozycji towarów na półkach sklepowych. Zastosowane w chłodniach sklepowych mogą pełnić funkcję ich oświetlenia.
  • Motoryzacja – także i tutaj pojawiają się profile oświetleniowe, będące dodatkowym oświetlenie pojazdów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Skąd pozyskiwać odpowiednie profile?

Pozyskiwanie profili oświetleniowych polega przede wszystkim na zakupie gotowych wyrobów. Aczkolwiek bardzo często, producent profili oświetleniowych będzie udostępniać nam możliwość samodzielnego ich zaprojektowania. Możemy dzięki temu, pozyskać profile oświetleniowe, w stu procentach spełniające nasze oczekiwania w danym zastosowaniu. Trzeba jednak pamiętać, iż projektowanie wytłaczanych profili z tworzyw sztucznych wymaga jednak sporej wiedzy. Czasami warto zlecić wykonanie projektu producentowi, dzięki czemu, będzie to projekt przygotowany profesjonalnie. Będzie spełniać nasze oczekiwania, a jednocześnie produkcja danego typu profili, nie będzie pochłaniać ogromnych ilości tworzyw sztucznych. Tego typu projekt, przygotowany przez producenta, będzie po prostu zoptymalizowany.

Podsumowanie.

Można więc powiedzieć, iż profile oświetleniowe to bardzo korzystne dla nas rozwiązanie, zapewniające nam przede wszystkim dodatkowe, estetyczne źródło oświetlenia wnętrz czy też mebli. Możemy z nich skorzystać praktycznie w każdym przypadku. Warto więc wiedzieć, iż są one bardzo korzystne i ich zastosowanie zapewnia nam konkretne korzyści.