Przesiewanie ziemi budowlanej

Przesiewanie ziemi budowlanej

11 maja, 2021 Wyłączono przez Redaktor

Przesiewanie ziemi budowlanej realizujemy przede wszystkim w przypadku, kiedy mamy dobrą ziemię z wykopów, ale jest ona dość mocno zanieczyszczona. Najczęściej chodzi tutaj o zanieczyszczenia takie jak kamienie, korzenie, czy tez grudki gliny, których nie chcemy wykorzystać do wyrównania terenu wokół naszego domu, czy też w ogrodzie. W takich przypadkach, trzeba więc ziemię w pierwszej kolejności starannie oczyścić. Ręczne prowadzenie tego typu prac, jest absolutnie pozbawione sensu, choć w przypadku niewielkich ilości, można spróbować. Jednakże, przesiewanie ziemi budowlanej, będzie o wiele bardziej efektywne, przy zastosowaniu łyżki do przesiewania, montowanej na koparce.

Cym jest łyżka do przesiewania ziemi budowlanej?

Jest to specjalnie przygotowana łyżka do koparki, której dno i tylna część, wypełniona jest specjalnie wyprofilowanymi gwiazdkami, nałożonymi na wały. Gwiazdki są tak usytuowane, aby zachodziły na siebie w czasie obracania, co sprawia, iż pomiędzy ich powierzchniami, nie ma możliwości przedostania się zbyt dużych elementów. Wystarczy nabrać do łyżki ziemię do przesiewania, a następnie uruchomić mechanizm przesiewacza. Pod łyżką będziemy mieć czystą, przesianą ziemię, zaś wewnątrz łyżki zostaną wszystkie te zanieczyszczenia, których nie sposób rozdrobnić.

Dzięki zastosowaniu łyżki przesiewającej, przesiewanie ziemi budowlanej, staje się proste i komfortowe, a co najważniejsze, można ten proces przeprowadzić wyjątkowo szybko. Dodatkowo, mamy tutaj możliwość wykorzystania regulacji przesiewu. Dzięki tej opcji, możliwe będzie takie ustawienie prześwitu pomiędzy gwiazdkami, aby przesiewać różne materiały o różnej grubości.

Jak przebiega przesiewanie ziemi budowlanej z zastosowaniem łyżki do przesiewania?

Przesiewanie ziemi budowlanej - oczyszczony humus przy zastosowaniu łyżki przesiewającejTak jak już powiedzieliśmy, wystarczy nabrać do łyżki ziemię przeznaczoną do przesiewania i uruchomić mechanizm przesiewacza. Gwiazdki, obracające się względem siebie, będą przepuszczać w dół jedynie najdrobniejsze elementy zawartości łyżki. Wszelkie kamienie, grubsze korzenie i inne zanieczyszczenia pozostaną wewnątrz łyżki.

Korzyści płynące z przesiewania ziemi budowlanej przy pomocy łyżki do przesiewania.

Warto tutaj podkreślić, iż przesiewanie ziemi budowlanej z wykorzystaniem łyżki do przesiewania, będzie nieść za sobą określone korzyści. Przede wszystkim, łyżka do przesiewania jest mobilna, dzięki czemu, możemy osiewać ziemię, jednocześnie rozrzucając ją w miejscu, w którym ma zostać rozprowadzona. Oszczędza to znacznie czas pracy. Można także przesiewać ziemię bezpośrednio nad przyczepką, aby od razu po napełnieniu wywieźć oczyszczoną ziemię na miejsce jej przeznaczenia.

Podsumowanie.

Jest to więc bardzo korzystne rozwiązanie. O wiele bardziej korzystne, niż stosowanie przesiewaczy bębnowych. Dzięki zastosowaniu tej technologii, przesiewanie ziemi budowlanej, jest realizowane o wiele bardziej efektywnie. Co zaś najważniejsze, otrzymujemy w ostatecznym rozrachunku idealnie oczyszczoną ziemię, doskonałą do wyrównania obejścia wokół domu, lub do wyprofilowania trawnika ogrodowego.